شما اینجا هستید
پلیمر » تاثیر منفی تعرفه های تجاری آمریکا بر صنعت پتروشیمی

تاثیر منفی تعرفه های تجاری آمریکا بر صنعت پتروشیمی

اخبار پلیمر به نقل از “خبرگزاری نیپنا”، به نقل از پایگاه اینترنتی آی سی آی اس (ICIS)، در صورت تصمیم آمریکا برای محقق ساختن وعده دونالد ترامپ برای وضع تعرفه ۲۵ درصدی برای واردات فولاد و تعرفه ۱۰ درصدی برای واردات محصولات آلومینیومی، تولیدات پتروشیمی انواع پلاستیک، سوخت و محصولات کشاورزی ایالات متحده می توانند هدف عمده تعرفه های تلافی جویانه قرار گیرند.

اگر دیگر کشورها محصولات کشاورزی ایالات متحده مانند ذرت را هدف قرار دهند؛ این موضوع می تواند تاثیر مخربی بر میزان تقاضا برای اگروکمیکال ها (محصولات شیمیایی مورد استفاده در کشاورزی) و کودهای شیمیایی داشته باشد.

در نتیجه با کاهش تقاضا برای محصولات کشاورزی آمریکا، کشاورزان محصول کمتری می کارند و تقاضا برای تولیدات شیمیایی مورد استفاده در کشاورزی و کودهای شیمیایی کاهش می یابد.

کال دولی، رئیس انجمن صنایع شیمیایی ایالات متحده (ACC)، در یک جلسه پرسش و پاسخ با سناتور جمهوری خواه، تد کروز، در نشستی که گروه تجاری او در ماه مارس میزبانی می کرد؛ به تشریح چشم انداز پیش روی صنایع شیمیایی و پتروشیمی ایالات متحده در صورت وضع تعرفه های تلافی جویانه پرداخت.

وانگ یی، وزیر امور خارجه چین، در تاریخ هشتم ماه مارس امسال اعلام کرد که کشورش پاسخی معقول و لازم را در صورت آغاز یک جنگ تجاری مد نظر قرار می دهد.

منبع

Summary
Review Date
Author Rating
51star1star1star1star1star

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است -
آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد -

صنایع پلاستیک و پلیمر | اخبار صنایع پلاستیک و پلیمر