شما اینجا هستید
پلیمر » بهره برداری از پروژه ۲۰۰ واحدی منازل مسکونی پتروشیمی امیرکبیر تا پایان سال ۹۷

بهره برداری از پروژه 200 واحدی منازل مسکونی پتروشیمی امیرکبیر تا پایان سال 97

اخبار پلیمر به نقل از “خبرگزاری نیپنا” ، مدیر پروژه منازل ۲۰۰ واحدی شرکت پتروشیمی امیر کبیر گفت:: این پروژه تا به حال حاضربه میزان ۵۵ درصد پیشرفت فیزیکی داشته و در صورتی که روند اجرا بر همین منوال پیش رود تا پایان سال جاری(سال ۱۳۹۷)به بهره‌برداری برسد.
به گزارش روابط عمومی و امور بین الملل شرکت پتروشیمی امیرکبیر مهندس رضا میرزایی از اتمام پروژه ۲۰۰ واحدی منازل پتروشیمی امیرکبیر تا پایان سال جاری خبر داد و اظهار داشت:

قرارداد اولیه با پیمانکار مجری شرکت مدیریت پروژه های ساختمانی ایران (شرکت مپسا) در قالب ۹ بلوک و ۱۴۴ واحد بوده که در ادامه به ۲۰۰ واحد و ۱۴ بلوک افزایش پیدا کرد، میزان پیشرفت فیزیکی این پروژه تا پایان فروردین ماه به میزان ۵۵ درصد رسیده است، تمام سعی و تلاش کارفرما و مشاور پروژه (شرکت مهندسین مشاور ارگ سارگون) این است که تا پایان سال ۹۷ این پروژه به بهره‌برداری برسد.
وی افزود:

مساحت اولیه کل پروژه شامل ۱۴۴ واحد برابر با ۱۹۷۱۳ مترمربع بود که با الحاقیه قراردادی و نظر مساعد هیئت مدیره محترم شرکت پتروشیمی امیر کبیر به ۲۰۰ واحد و مساحت کل ۲۷ هزار مترمربع افزایش یافت.
نماینده شرکت پتروشیمی امیر کبیر در ادامه به روند پیشرفت فیزیکی این پروژه اشاره کرد و گفت:

ابلاغ قرارداد به پیمانکار در تاریخ ۱۱/۱۱/۹۵ انجام و کلنگ زنی و شروع پروژه نیز در تاریخ ۱۹/۱۱/۹۵ با حضور مدیران ارشد محترم شرکت پتروشیمی امیر کبیر و مقامات محترم شهری شهرستان بندر ماهشهر (فرماندار، شهردار، اعضای شورای شهر) آغاز شد، طراحی و محاسبات و نظارت عالیه این پروژه توسط تیم مهندسین مشاوره ارگ سارگون به عنوان مشاور طرح انجام پذیرفته است که علاوه بر رعایت تناسب طراحی با بافت منطقه سعی شده از فن آوری و تکنولوژی جدید به شکل عمده استفاده کنند.
میرزایی ادامه داد:

مشاورین طرح در مراحل مختلف کار، امور سبک‌سازی را رعایت نمودندکه تاثیر قابل ملاحظه‌ای در بهینه‌سازی و افزایش مقاومت ساختمان در مقابل زمین لرزه دارد، این سیستم کاملا فنی و منطبق با مقررات ملی ساختمان طراحی و اجرا می‌شود.
این مسئول در ادامه به تشریح ویژگی‌های مصالح به کار برده شده در این ساختمان پرداخت و خاطرنشان نمودند:

اسکلت فلزی این سازه با ستون‌های باکسی و سیستم قاب خمشی طراحی و اجرا گردیده است و به منظور سرعت و دقت در اجرا، کلیه اتصالات بصورت پیچ و مهره‌ای می‌باشد و تمامی تائیدیه‌های لازم از ارگانهای ذی صلاح دریافت شده است .
وی خاطر نشان کرد:

جهت تحکیم بستر با توجه به وضعیت خاک محل فونداسیون به میزان ۲ لایه ۳۰سانتی از شفته آهک و سنگ چینی با سنگ لاشه و ملات ماسه و سیمان استفاده شده است، کلیه متریال به کار برده شده دراین پروژه نیز از لحاظ کنترل کیفی به طور کامل مورد ارزیابی قرار گرفته و تائیدیه‌های مربوطه از آزمایشگاه فنی و مکانیک خاک استان خوزستان به عنوان آزمایشگاه مشاور و مقیم در محل دریافت کرده است.
میرزایی اضافه کرد:

وزن کل اسکلت فلزی پروژه در حدود ۲۶۰۰ تن می‌باشد که جهت ساخت از شش کارخانه مجزا با محوریت شرکت باربد فن آور به عنوان سازنده اصلی و یک کارخانه جهت رنگ و سند بلاست در شهرک صنعتی پرند واقع در تهران استفاده شده است و کل این فرآیند ساخت از زمان شروع خرید متریال تا اتمام نصب طی ۴ ماه به انجام رسیده است، کارفرما به منظور نظارت دقیق بر مراحل ساخت از خدمات مهندسی شرکت مهندسی بازرسی ایران (شرکت IEI به عنوان بازرس شخص ثالث) استفاده کرد.
وی ادامه داد:

کل فرآیند توسط سه ناظر مقیم در محل کارخانه‌ها انجام پذیرفت.

یکی از نقاط بحرانی پروژه و دغدغه‌های اصلی کارفرما، ساخت این حجم از اسکلت فلزی با کیفیت یکسان در زمان مورد نظر بود که با یاری خداوند محقق شد.
مدیر پروژه منازل ۲۰۰ واحدی شرکت پتروشیمی امیر کبیر در بخش دیگری از صحبت‌های خود به ویژگی های بارز سقف این ساختمان اشاره کرد و گفت:

سقف این سازه به شکل نوین عرشه فولادی طراحی و اجرا شده است، بالا بودن سرعت اجرا، صرفه‌جویی در بتن و کاهش وزن سقف‌ها که به تبع آن موجب سبک‌سازی می‌شود از ویژگی‌های این نوع طراحی سقف است.
وی عنوان کرد:

در سقف عرشه فولادی ازورق آلوزینک (شامل ورق با پوشش روی و آلومینیوم) استفاده شده است، به همین دلیل طول عمر مفید این ورق در برابر اثرات خوردندگی بالاست، اجزای این سقف از پایه آهنst37 با مقاومت ۲۴۰۰است.
وی ادامه داد:

در سیستم دیوار چینی از بلوک‌های گازی اتوکلاو ( بلوک های AAC) شرکت پرین بتن آمود (واقع در خراسان رضوی) استفاده شده است و این بلوک‌ها عایق بسیار خوبی در برابر صدا ، رطوبت و حرارت می‌باشد که به جای ملات ماسه و سیمان از چسب تولیدی شرکت مورد اشاره استفاده می‌شود، همین عامل موجب می ‌شود که در امور تاسیسات نیاز به تخریب نباشد چراکه در مواقع لزوم به راحتی توسط اره یا شیار دهنده به راحتی برش داده می ‌‌شود.
میرزایی در ادامه عنوان کرد:

تا به حال کلیه فونداسیون‌ها و اسکلت فلزی پروژه نصب شده و ۷۵ درصد از مراحل ساخت سقف‌‌ها اجرا شده است، عملیات سفت‌کاری نیز حدود ۱۵ درصد پیشرفت فیزیکی داشته است.
مهندس میرزایی در پایان ضمن قدردانی از زحمات مدیران شرکت خاطرنشان کرد:

در صورت عدم حمایت همه جانبه امکان اتمام این عملیات طی زمان مورد نظر محقق نمی‌شد، امید است که با توکل بر خداوند و نظر مدیران ارشد شرکت به منظور خانه‌دار شدن کلیه پرسنل خدوم و زحمتکش اینگونه فعالیتها ادامه یابد تا باعث دلگرمی، رونق و شکوفایی هر چه بهتر شرکت پتروشیمی امیر‌کبیر باشیم.

منبع

Summary
Review Date
Author Rating
51star1star1star1star1star

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است -
آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد -

صنایع پلاستیک و پلیمر | اخبار صنایع پلاستیک و پلیمر