شما اینجا هستید
پلیمر » باسف به دنبال ساخت یک پروژه کراکر ۱۰ میلیارد دلاری در چین

باسف به دنبال ساخت یک پروژه کراکر 10 میلیارد دلاری در چین

اخبار پلیمر به نقل از “خبرگزاری نیپنا” ، به نقل از پایگاه اینترنتی پلاستیک نیوز یوروپ ، شرکت صنایع شیمیایی باسف آلمان و استان گوانگ دونگ چین به تازگی وارد یک توافقنامه چارچوب همکاری (framework agreement) برای ساخت یک تاسیسات پتروشیمی به ارزش ۱۰ میلیارد دلار (معادل هشت میلیارد و ۵۰۰ ملیون یورو) شدند.

توافقنامه یادشده با حضور مارتین برودرمولر، رئیس باسف، و لین شائوچن، معاون فرماندار استان گوانگ دونگ، در تاریخ نهم ژانویه در شهر Ludwigshafen آلمان امضاء شد.

غول صنایع شیمایی آلمان، باسف، شهر ژانژیانگ در قلب جنوب غرب استان گوانگ دونگ را به عنوان مکان احداث دومین تاسیسات Verbund خود یا سایت زنجیره ارزش یکپارچه در چین انتخاب کرده است.

برودرمولر می گوید:

انتظار می رود سهم چین از تولید جهانی صنایع شیمیایی تا سال ۲۰۳۰ میلادی به ۵۰ درصد افزایش یابد.

گوانگ دونگ بازاری رو به رشد برای نوآوری در حوزه صنایع شیمایی به شمار می رود و سایت جدید ما می تواند پاسخگوی نیاز طیف وسیعی از مشتریان صنایع مختلف باشد.

باسف در نظر دارد با به کارگیری اصول اقتصاد گردشی (circular economy) در سایت Verbund واقع در ژانژیانگ، راه حل های تولید نوآورانه و پایدار را توسعه دهد.

از جمله می توان به اصول حفظ منابع از طریق به کارگیری ضایعات و محصولات جانبی به عنوان خوراک اولیه اشاره کرد.

این مجموعه قرار است به طور کامل توسط باسف اداره شود. عملیات ساخت و ساز نیز انتظار می رود تا سال ۲۰۳۰ میلادی تکمیل شود و نخستین مجتمع ها در آن از سال ۲۰۲۶ شروع به کار کنند.

منبع

Summary
Review Date
Author Rating
51star1star1star1star1star

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است -
آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد -

صنایع پلاستیک و پلیمر | اخبار صنایع پلاستیک و پلیمر