شما اینجا هستید
پلیمر » لزوم شتاب در ایجاد یک رگولاتوری قدرتمند برای صنعت پتروشیمی

اخبار پلیمر به نقل از “خبرگزاری نیپنا” ، عادل نژاد سلیم مدیرعامل پیشین شرکت صنایع پتروشیمی خلیج فارس با تاکید بر ضرورت همگرایی و تعامل میان شرکت های پتروشیمی اظهار کرد:

دولت باید کم کم از حوزه تصدی گری خارج شده و بعد حاکمیت خود را تقویت کند.

در واقع تدوین‌ قوانین مناسب داشته باشد و کنترل مدیریتی انجام دهد و در این مسیر تشکیل رگولاتوری قدرتمند می تواند روابط میان شرکت های پتروشیمی را تحکیم بخشد.
وی افزود:

امیدواریم بحث هایی که در مورد رگولاتوری انجام شده است هر چه سریعتر محقق شود.

برای رسیدن به آن شرایط باید ‌اتاق بازرگانی ها فعال شده و ایده آل این است که سرمایه ها، ‌بانک،‌ بخش خصوصی باهم در جهت تولید ملی همکاری داشته باشند.
نژاد سلیم گفت:

از همین رو در ایران نیز باید اتاق های بازرگانی فعال شده و سرمایه های بخش خصوصی به سمت تولید هدایت شود و تصمیم گیری در اقتصاد برعهده بخش خصوصی و نخبگان اقتصاد در جهت اهداف کلان کشور و منافع ملی باشد.
وی ادامه داد:

با توجه به این موارد، رگولاتوری در صنعت پتروشیمی باید با همکاری بخش خصوصی و دولت نوشته شود زیرا دولت حق حاکمیت دارد و باید خط قرمز های کشور را تعیین کند.

قطعا در تدوین رگولاتوری بخش خصوصی واقعی حضور داشته باشد ، ساختار مطلوب آن است که بخش خصوصی این موضوع را تدوین کرده و دولت بخش حاکمیت خود را اعمال کند و پس از تصویب در مجلس قانونی شود.

منبع

Summary
Review Date
Author Rating
51star1star1star1star1star

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است -
آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد -

صنایع پلاستیک و پلیمر | اخبار صنایع پلاستیک و پلیمر