شما اینجا هستید
پلیمر » ایجاد ثبات و امنیت توسط پتروشیمی مکران در سیستان و بلوچستان

ایجاد ثبات و امنیت توسط پتروشیمی مکران در سیستان و بلوچستان

ا‌خبار پلیمر به نقل از “خبرگزاری ایسنا”، عضو کمیسیون انرژی مجلس‌، شرکت توسعه پتروشیمی توسعه نگین مکران را موجب ایجاد ثبات و امنیت در استان سیستان و بلوچستان دانست و به مسئولان ذیربط به خصوص مسئولان وزارت نفت توصیه کرد توجه ویژه هم به لحاظ مادی و هم از نظر معنوی به این شرکت داشته باشند.

 ‌به نقل از مرکز اطلاع رسانی شرکت مکران، حسن بهرام‌نیا صنایع پتروشیمی را یکی از صنایع اشتغالزایی دانست که موجب تحول و توسعه شده و در ایجاد امنیت و محرومیت‌زدایی بسیار تاثیرگذار است.

به گفته‌ وی، این صنعت علاوه بر اشتغال مستقیم، اشتغال پایین‌ دستی هم ایجاد می‌کند که تحقق این امر یکی از قدم‌های خوب در راستای اشتغالزایی و محرومیت‌زدایی در یکی از استان‌های کمتر توسعه یافته مانند سیستان و بلوچستان است.

عضو کمیسیون انرژی مجلس شورای اسلامی معتقد است که دولت علاوه بر سرکشی از این صنایع باید بسته‌های حمایتی برای صنایعی از این دست که در مناطق توسعه نیافته یا کمتر توسعه یافته ایجاد می‌شوند، تعریف کند تا این صنایع بتوانند روی پای خود بایستند، توسعه یابند و دامنه اشتغالزایی آنها گسترده‌تر شود.

نماینده مردم نهاوند در مجلس با اشاره به صادراتی که صنایع پتروشیمی می‌توانند داشته باشند، تاکید کرد:

اگر این صنایع مورد حمایت قرار گیرند در زمان کوتاه‌تری می‌توانند فازهای در نظر گرفته شده را احداث کنند و اهداف مدنظر نظیر تنوع محصولات تولیدی زودتر‌ تحقق یابد.

بهرام‌نیا یکی از کارهای خوب صنعت را پتروشیمی دانست و خاطرنشان کرد:

کم توجهی مسئولان دولتی نسبت به عملکرد صنایع پتروشیمی نقص است، باید با پیگیری و توجه انگیزه را مضاعف کنیم.

درست است که پتروشیمی مکران مربوط به بخش خصوصی است اما از آنجا که با ایجاد اشتغال نان به سفره خیلی از مردم مناطق محروم رسانده و تحول و رونق اقتصادی ایجاد کرده باید حتما مورد توجه مسئولان محلی، استانی و کشوری به تناسب حوزه کاری‌شان قرار گیرد تا مدیران و کارکنان برای ادامه کار تشویق و ترغیب شوند.

عضو کمیسیون انرژی مجلس‌ احداث شهرک مسکونی برای کارکنان بومی و غیر بومی توسط شرکت مکران را بسیار مثبت ارزیابی و تصریح کرد:

این اقدام علاوه بر اینکه مانع از مهاجرت می‌شود موجبات ثبات و امنیت را در منطقه فراهم می‌کند، لازمه ایجاد امنیت، ثبات اشتغال و رونق اقتصادی است.

بهرام‌نیا در پایان احداث شرکت پتروشیمی نگین مکران را از جمله کارهای پایدار و ماندگار در منطقه محروم سیستان و بلوچستان دانست.

منبع

Summary
Review Date
Author Rating
51star1star1star1star1star

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است -
آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد -

صنایع پلاستیک و پلیمر | اخبار صنایع پلاستیک و پلیمر