برنامه ریزی لهستان برای افرایش تولید پلی آمید
شما اینجا هستید
صنایع پلاستیک و پلیمر » برنامه ریزی لهستان برای افرایش تولید پلی آمید

برنامه ریزی لهستان برای افرایش تولید پلی آمید

برنامه ریزی لهستان برای افرایش تولید پلی آمید

اخبار صنایع پلاستیک و پلیمر به نقل از “خبرگزاری نیپنا” ، شرکت گروپا آزوتی لهستان با هدف افزایش تولید و نیز تکمیل زنجیره ارزش یک واحد جدید پلی آمید راه اندازی می کند.

 به نقل از پلاستیک نیوز یوروپ، شرکت دولتی گروپا آزوتی (Grupa Azoty) با راه اندازی دومین مجتمع در کلاس جهانی تولید پلی آمید ۶ (polyamide 6) خود در شهر تارنوف لهستان، گام مهمی را در راستای حرکت به سوی بخش پایین دستی و سودآور صنعت پتروشیمی برداشت.

احداث این مجتمع به ارزش ۷۴ میلیون و ۳۰۰ هزار یورو با ظرفیتی معادل ۸۰ هزار تن در سال، همراستا با راهبرد گروپا آزوتی برای متوازن ساختن حجم تولید پلاستیک مهندسی خود با محصول واسطه بالادستی کاپرولاکتوم (caprolactam) این شرکت صورت می گیرد.
بر اساس این گزارش ، مجتمع یادشده که در حال حاضر تولید تجاری خود را آغاز کرده با ایجاد ۵۵ فرصت شغلی جدید، ظرفیت های تازه ای را برای توسعه صنایع پایین دستی پتروشیمی در لهستان ایجاد کرده است.
شرکت گروپا آزوتی، مستقر در تارنوف لهستان، نخستین واحد تولید پلی آمید ۶ خود را با ظرفیت سالانه ۲۲ هزار و ۷۰۰ تن، در اواسط دهه ۱۹۹۰ میلادی در شهر گوبن آلمان احداث کرد.

البته ظرفیت مجتمع نخست در سال ۲۰۰۵ میلادی به ۴۶ هزار تن در سال افزایش پیدا کرد.
این گروه لهستانی در حال حاضر به عنوان پنجمین تولیدکننده یکپارچه پلی آمید ۶ (integrated producer of PA6) در اروپا به شمار می رود.

این محصول به عنوان یک پلاستیک مهندسی به طور گسترده ای در صنایع اتومبیل سازی، نساجی، الکترونیک و پزشکی کاربرد دارد.

منبع

Summary
Review Date
Author Rating
51star1star1star1star1star

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است -
آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد -

صنایع پلاستیک و پلیمر | اخبار صنایع پلاستیک و پلیمر