افتتاح مرکزآموزش فنی وحرفه ای جوار کارگاهی ره آوران فنون پتروشیمی
شما اینجا هستید
پلیمر » افتتاح مرکزآموزش فنی وحرفه ای جوار کارگاهی ره آوران فنون پتروشیمی

افتتاح مرکزآموزش فنی وحرفه ای جوار کارگاهی ره آوران فنون پتروشیمی

اخبار پلیمر به نقل از “خبرگزاری نیپنا”،  به نقل از روابط عمومی شرکت ره آوران فنون پتروشیمی به مناسبت هفته ملی مهارت وترویج آموزش فنی وحرفه ای مرکز آموزش فنی وحرفه ای جوار کارگاهی ره‌آوران فنون پتروشیمی با حضور دکتر نادرپور مدیر عامل این شرکت و آقای سواعدی مدیرکل فنی و حرفه‌ای استان خوزستان و مسئولان شهرستان بندرماهشهر در منطقه ویژه اقتصادی افتتاح شد.
مدیرکل آموزش فنی وحرفه ای خوزستان گفت:

شرکت ره‌آوران فنون پتروشیمی در کنار مجتمع‌های پتروشیمی می‌تواند با همکاری سازمان فنی و حرفه‌ای افراد را در کسب مهارت‌ها برای کسب مدرک فنی‌ و حرفه‌ای و کار در صنایع پتروشیمی کمک کند.

عبدالنبی سواعدی افزود:

این مرکز با هدف ارتقای سطح مهارت شاغلین ، تربیت نیروی کار بومی براساس استاندار جهانی شغلی وآموزش وتوانمندسازی نیروی انسانی برای اعزام به خارج کشور با توجه به رویکرد سیاستهای اقتصادی کشور که مبتنی بر اقتصاد دانش بنیان است ایجاد شده است.

وی تصریح کرد:

صیانت از نیروی کار و ارتقای مهارت منابع انسانی صنایع و صنوف از طریق ایجاد مراکز آموزش جوار کارگاهی و آموزشی ضمن کار محقق می شودواداره کل آموزش فنی و حرفه ای خوزستان برای آموزش صحیح نیروی کار و ارتقای مهارت شاغلین آمادگی توسعه آموزشهای مهارتی در صنایع و صنوف سراسر استان را دارد.
در ادامه نادرپور مدیر عامل شرکت ره آوران فنون پتروشیمی افزود:

وجود کارگاه های مجهز تخصصی و صنعتی موجود در این شرکت فرصت بسیار مناسبی برای مدیران شهری و صنعتی منطقه ایجاد نموده که با آموزش های مهارتی و فنی کارآموزان جدید الاستخدام ، کارکنان حین خدمت و بویژه توانمند سازی کارجویان بومی، سطح علمی و تخصصی منطقه را ارتقاء دهند.
وی با بیان این موضوع که شرکت ره آوران فنون پتروشیمی در سال گذشته با همکاری و مشارکت سازمان فنی و حرفه ای اقدام به برگزاری دوره های سه روزه ایمنی برای نیروهای پیمانکار شاغل در شرکت های منطقه داشته است، به این مهم اشاره کردکه درصد قابل توجهی از حوادث و اتفاقات ناشی از عدم آموزش های ایمنی در سطح منطقه کاسته شده است که می تواند از دستاوردهای بزرگ این همکاری باشد.
همچنین یکی از برنامه های مشترک و آتی این دو سازمان اخذ مجوز ایجاد مرکز آموزش بین الملل جهت تربیت نیروی کار و اعزام به خارج از کشور به منظور حضور در بازار کار کشورهای همجوار و متقابلا پذیرش کارآموزن و کارورزان از این کشورهاست که با قول مساعد مدیر کل سازمان فنی حرفه ای استان خوزستان زمینه های اخذ این مجوز در حال مهیا شدن است.
لازم به توضیح است شرکت ره آوران فنون پتروشیمی در سال ۱۳۷۷ با ایده و همتمهندس نعمت زاده و با ۵۰۰ صندلی آموزشی در غالب ۲۰ کلاس و ۱۲ کارگاه تخصصی صنایع نفت و گاز و پتروشیمی و همچنین قابلیت اسکان و پذیرایی از ۱۰۰۰ کارآموز در منطقه ماهشهر تاسیس و راه اندازی شده و تا کنون بیش از ۱۴۰۰۰ نفر از شاغلین وزارت نفت بویژه صنایع پتروشیمی در این شرکت آموزش های تخصصی لازم را طی نموده اند‌.

منبع

Summary
Review Date
Author Rating
51star1star1star1star1star

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است -
آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد -

صنایع پلاستیک و پلیمر | اخبار صنایع پلاستیک و پلیمر