شما اینجا هستید
پلیمر » احداث تصفیه خانه پساب پتروشیمی کارون آغاز شد

احداث تصفیه خانه پساب پتروشیمی کارون آغاز شد

اخبار پلیمر به نقل از “خبرگزاری نیپنا” ، به نقل از  روابط عمومی پتروشیمی کارون ، رفیع زاده مدیر پروژه های صنعتی پتروشیمی کارون گفت :  باتوجه به اینکه یکی از ارزش های بنیادین مجتمع پتروشیمی کارون حفاظت از محیط زیست می باشد .

دراین راستای پروژه احداث یک واحد تصفیه خانه جامع پساب تعریف شد و پس از اخذ مجوز لازم از هیئت مدیره محترم، طراحی و مهندسی پایه و تفصیلی آن از اول آبانماه ٩٧ با همکاری دانشگاه کلید خورد براساس این طرح کلیه پساب های تولید شده در این مجتمع به آب خام تبدیل می شود و به مصارف داخلی این مجتمع خواهد رسید.

رفیع زاده افزود:

با احداث و راه اندازی تصفیه خانه ، کلیه پسابهای این شرکت، تصفیه شده وعلاوه بر جلوگیری از آلودگی خور به محیط زیست منطقه کمک شایانی می کند .

پیش از این پایلوت این واحد توسط کارشناسان این دانشگاه در مجتمع پتروشیمی کارون نصب گردید.

شرکت پتروشیمی کارون اولین تولید کننده ایزوسیاناتها در خاورمیانه است.

این شرکت در سال ۱۳۸۱ تاسیس گردید .فاز اول در اسفند ماه ۱۳۸۷ و فاز دوم در بهمن ماه ۹۵ رسماً افتتاح شد.

پتروشیمی کارون با استفاده از گازهای کلر، منواکسیدکربن، هیدروژن و نیز تولوئن و اسید نیتریک قادر است انواع محصولات پایه ای و اصلی پتروشیمی را شامل انواع ایزوسیانات ها که دارای ارزش افزوده بالاتر بوده با کیفیت بسیار عالی تولید و به بازارهای داخلی وخارجی عرضه نماید.

محصولات اصلی این شرکت ۸۰۰۰۰ تن در سال تولوئن دی ایزوسیانات ( TDI) و متیل دی فنیل ایزوسیانات( (MDIاست.خدمات شرکت جهت برآورده ساختن نیازهای صنایع پایین دستی داخلی به مواد اولیه با بالاترین کیفیت طراحی شده و این شرکت قادر است در بازار جهانی محصولات ایزوسیانات نیز به رقابت بپردازد.

منبع

Summary
Review Date
Author Rating
51star1star1star1star1star

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است -
آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد -

صنایع پلاستیک و پلیمر | اخبار صنایع پلاستیک و پلیمر