شما اینجا هستید
پلیمر » اجرای طرح استفاده مجدد از بازیابی بوتادین در پتروشیمی تبریز

اجرای طرح استفاده مجدد از بازیابی بوتادین در پتروشیمی تبریز

اخبار پلیمر به نقل از “خبرگزاری نیپنا” ، به نقل از روابط عمومی پتروشیمی تبریز در رآکتورهای بخش PBL واحد ABS ‌بعداز اتمام زمان واکنش ، منومرهای واکنش نیافته بوتادین بازیابی می گردند.

براساس شرایط طراحی ، منومرهای بازیابی شده به تانک TK-403 واحد مخازن ارسال می شودکه با توجه به اتمسفریک بودن تانک مذکور احتمال انتشار بوتادین به محیط اطراف و خطر اشتغال و انفجار نیز وجود دارد .

به منظور مدیریت ریسک های مربوطه وبه صلاحدید طراح ، در اکثر مواقع چاره ای جز ارسال مونومر های باز یابی شده به مشعل نبوده است .

با توجه به ضرورت شناسایی و مدیریت هزینه های مربوط به هدرروی محصولات با ارزش شرکت و به حداقل رسانیدن فلرینگ ( ارسال به مشعل ) به عنوان یکی از پروژه های زیست محیطی شرکت ، پروژه ای با هدف استفاده مجدد از منومرهای بازیابی شده بوتادین تعریف گردیدوفرآیند بهره برداری واحد الفین و BD مورد بررسی و طرح اجرایی مصوب گردید.
بااجرای طرح جدید ، بوتادین بازیابی شده به مخزن TK-804 که به عنوان مخزن خوراک واحد BD می باشد ارسال ، ذخیره و مورد استفاده قرارمی گیرد .

در شرایط کار کرد صد در صد واحد ABS ، روزانه حدود حدود  ۱۰۰۰kg بوتادین ذخیره و در واحد BD به محصول با ارزش ۱ و ۳ بوتادین تبدیل می شود

منبع

Summary
Review Date
Author Rating
51star1star1star1star1star

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است -
آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد -

صنایع پلاستیک و پلیمر | اخبار صنایع پلاستیک و پلیمر