اتحادیه اروپا استفاده از ماده “بیسفنول A” را محدود می‌کند

اتحادیه اروپا ماده بیسفنول A محدود

اخبار پلاستیک به نقل از ایسنا ؛

اتحادیه اروپا قصد دارد استفاده از نوعی ترکیب شیمیایی موجود در پلاستیک‌ها که عملکرد هورمون‌ها را مختل می‌کند محدود سازد.

مقامات اتحادیه اروپا اعلام کردند:

از آنجایی که ماده شیمیایی بیسفنولA با تاثیرگذاری مخرب بر هورمون‌ها به سلامت انسان آسیب می‌زند استفاده از آن در مواد پلاستیکی با محدودیت روبه‌رو می‌شود.


بیشتر بدانید :  بازیافت مواد پلاستیکی


این ماده به طور معمول در محصولات مختلف پلاستیکی از جمله سی‌دی‌ها و بطری‌های پلاستیکی بکار می رود.

آژانس مواد شیمیایی اروپا (ECha) در رای‌گیری انجام گرفته تاکید کرد ماده شیمیایی بیسفنول A بر غدد درون‌ریز تاثیر گذاشته و می‌تواند خطر ابتلا به سرطان، مشکل در یادگیری و ابتلا به دیابت را افزایش دهد.

با تایید نقش مخرب این ماده شیمیایی بر سلامتی و بروز اختلال در غدد درون‌ریز، اتحادیه اروپا و دولت‌های ملی باید به سرعت جهت محدود کردن آسیب‌های جبران ناپذیر این ماده شیمیایی برای انسان و محیط زیست اقدام کنند.

بیسفنول A یکی از مواد شیمیایی است که بهترین فروش را از آن خود کرده است. در سال ۲۰۰۶ سه میلیون و ۸۰۰۰ هزار تن از این ماده تولید شده که حدود یک سوم آن در اروپا به فروش رفته است.

به گزارش روزنامه گاردین، براساس مطالعات همه‌گیرشناسی روی نمونه‌های ادرار مشخص شد که ترکیب شیمیایی بیسفنول A در ادرار ۹۰۰ درصد جمعیت جهان وجود دارد.

منبع

Summary
Review Date
Author Rating
51star1star1star1star1star
https://ppn247.com/wp-content/uploads/2017/06/57506552.jpghttps://ppn247.com/wp-content/uploads/2017/06/57506552-150x150.jpgپلاستیک و پلیمرپلاستیکاخبار,اخبار پلاستیک,پتروشیمی,پلاستیک,پلیمر,خبرگزاری,خبرگزاری صنایع,خبرگزاری صنایع پلاستیک,صنایع پلاستیک,قیمت,قیمت مواد اولیه,مواد اولیهاتحادیه اروپا استفاده از ماده 'بیسفنول A' را محدود می‌کنداخبار پلاستیک به نقل از ایسنا ؛ اتحادیه اروپا قصد دارد استفاده از نوعی ترکیب شیمیایی موجود در پلاستیک‌ها که عملکرد هورمون‌ها را مختل می‌کند محدود سازد.مقامات اتحادیه اروپا اعلام کردند:از آنجایی که ماده شیمیایی بیسفنولA با تاثیرگذاری مخرب بر هورمون‌ها...اخبار صنایع پلاستیک و پلیمر