آمادگی اتاق بازرگانی برای همکاری با پتروشیمی ها با هدف افزایش صادرات
شما اینجا هستید
پلیمر » آمادگی اتاق بازرگانی برای همکاری با پتروشیمی ها با هدف افزایش صادرات

آمادگی اتاق بازرگانی برای همکاری با پتروشیمی ها با هدف افزایش صادرات

اخبار پلیمر به نقل از “خبرگزاری نیپنا”، عضو اتاق بازرگانی تهران با اشاره به این که صنعت پتروشیمی ایران می‌تواند با تولید محصولات مختلف در توسعه صنعتی و اقتصادی ایران نقش آفرین باشد، گفت:

در شرایط جدید اقتصادی صادرات محصولات مختلف پلیمری و شیمیایی باید در صدر برنامه‌های دولت قرار گرفته‌ و مورد حمایت قرارویژه ای قرار بگیرد.
عباس آرگون، عضو کمیسیون تسهیل تجارت و توسعه صادرات اتاق بازرگانی تهران افزود:

درشرایط جدید اقتصادی و تحریم وهمچنین فشارهای اقتصادی آمریکا، بهترین راه برای عدم توقف صادرات کالای غیرنفتی، توسعه هرچه بیشتر صنعت پتروشیمی و صادرات گسترده محصولات تولیدی در این صنعت ارزش آفرین است.
وی افزود:

هم اکنون راه رهایی از خام فروشی تولید هرچه بیشتر محصولات تکمیلی پتروشیمی است، معتقدم مسیر برای رشد اقتصادی کشور از طریق توسعه صنعت پتروشیمی کاملا آماده است اما باید توسعه صنایع پایین دستی همسو با بخش های بالادست نیزمحقق شود تا به سوی کاهش خام فروشی گام برداریم.
عضو کمیسیون تسهیل تجارت و توسعه صادرات اتاق بازرگانی تهران ادامه داد:

هم اکنون باید صادرات محصولات پتروشیمی را بیش از گذشته افزایش دهیم، اگر خواهان کاهش خام فروشی هستیم باید تولید محصولات پتروشیمی هرچه بیشتر افزایش یابد.
وی تصریح کرد:

کشورهای بسیاری علاقه‌مند به سرمایه گذاری و یا خرید محصولات صنعت پتروشیمی ایران هستند، از این مساله در شرایط فعلی می‌توانیم مشتریان بسیاری جذب این صنعت کنیم.

منبع

Summary
Review Date
Author Rating
51star1star1star1star1star

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است -
آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد -

صنایع پلاستیک و پلیمر | اخبار صنایع پلاستیک و پلیمر