شما اینجا هستید
پلاستیک » چشم‎چرانی آلمان در بازار پلاستیک و لاستیک ایران

چشم‎چرانی آلمان در بازار پلاستیک و لاستیک ایران

 آلمان در بازار پلاستیک و لاستیک ایران

 

اخبار صنعت پلاستیک به نقل از تسنیم:

اتحادیه ماشین آلات صنعت پلاستیک و لاستیک آلمان اعلام کرد، ایران در حال تبدیل شدن به یک بازار رو به رشد برای ماشین آلات صنایع پلاستیک و لاستیک آلمان است.

 به نقل از پایگاه خبری پلستیکس نیوز، اتحادیه ماشین آلات صنعت پلاستیک و لاستیک آلمان در گزارشی اعلام کرد، ایران در حال تبدیل شدن به یک بازار رو به رشد برای ماشین آلات صنایع پلاستیک و لاستیک آلمان است.

در بیانیه ای که اتحادیه ماشین آلات صنعت پلاستیک و لاستیک آلمان (وی دی ام ای) در آستانه نمایشگاه ایران پلاست ۲۰۱۷ (۲۴ تا ۲۷ سپتامبر) منتشر کرده آمده است که صادرات ماشین آلات به ایران بعد از افزایش ۱۹۳ درصدی در سال ۲۰۱۵ میلادی، در سال گذشته نیز با رشدی بیش از ۱۴ درصدی به ۲۰٫۳ میلیون یورو (۲۳٫۶ میلیون دلار) رسیده است.


بیشتربدانید:                       تولید کنندگان چوب پلاستیک

بیشتر بدانید:                       تولید کنندگان قطعات پلیمری خودرو در ایران


همچنین در ۵ ماهه نخست سال جاری میلادی، صادرات ماشین آلات پلاستیک و لاستیک آلمان به ایران به ۲۱ میلیون یورو (۲۴٫۴ میلیون دلار) رسیده که نشاند دهنده رشد قابل توجه ۴۷۶٫۵ درصدی نسبت به مدت مشابه سال گذشته است.

آلمان بعد از چین که با صادرات حدود ۱۵۰ میلیون یورو (۱۷۴٫۵ میلیون دلار) ماشین آلات پلاستیک و لاستیک به ایران در سال ۲۰۱۶ در رتبه اول قرار دارد، دومین تامین کننده بزرگ ماشین آلات ایران است. شرکت های چینی ۶۳٫۵ درصد از سهم بازار ماشین آلات ایران را در اختیار دارند، در حالی که سهم آلمان از این بازار ۸٫۶ درصد است.

ایتالیا هم با فروش ۱۹٫۹ میلیون یورو (۲۳٫۱۵ میلیون دلار) ماشین آلات به ایران در سال ۲۰۱۶ بعد از آلمان در رتبه سوم قرار دارد و سهمی ۸٫۵ درصدی از این بازار را به خود اختصاص داده است.

کشورهای ترکیه، کره جنوبی، اتریش، تایوان، فرانسه، هند و ژاپن در رتبه های چهارم تا دهم بزرگترین تامین کنندگان ماشین آلات صنعت پلاستیک و لاستیک ایران قرار دارند.

در سال ۲۰۱۶، میزان کل صادرات ماشین آلات صنعت پلاستیک و لاستیک به ایران به ۲۳۵ میلیون یورو (۲۷۳٫۴ میلیون دلار) رسید که نشان دهنده رشد ۱۴٫۸ درصدی نسبت به مدت مشابه سال گذشته بود.

منبع

Summary
Review Date
Reviewed Item
امتیاز
Author Rating
51star1star1star1star1star

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است -
آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد -

صنایع پلاستیک و پلیمر | اخبار صنایع پلاستیک و پلیمر