آغاز تولید بطری های سازگار با محیط زیست
شما اینجا هستید
پلیمر » آغاز تولید بطری های سازگار با محیط زیست

آغاز تولید بطری های سازگار با محیط زیست

اخبار پلیمر به نقل از “خبرگزاری نیپنا” ، به نقل از پایگاه اینترنتی پلاستیک نیوز یوروپ،  شرکت آمریکایی Anellotech، متخصص در زمینه فناورهای های پایدار (Sustainable technology)، که در حوزه تولید محصولات تجدید پذیر شیمیایی و پتروشیمی با قیمت های رقابتی فعالیت دارد؛ مدتی طولانی تحقیقات خود را متمرکز بر توسعه یک فرآیند کاتالیسیتی با راندمان بالا و سازگار با محیط زیست ساخته است.

هدف از توسعه فرآیند یادشده تبدیل بایو مس های غیر غذایی (non-food biomass) به آروماتیک هایی مانند بنزن، تولوئن و زایلین محسوب می شود.

 بر اساس این گزارش ، بنزن، تولوئن و زایلین آروماتیک های شیمیایی صنعتی مهمی به شمار می روند.

بنزن ماده ای واسط در تولید محصولات شیمیایی، تولوئن، یک حلال و پارا-زایلین (para-xylene) یکی از اجزای تولید پلی اتیلن ترفتالات (PET) است.

این شرکت به تازگی فرآیندی را تحت عنوان Bio-Tcat توسعه داد.

به کمک این فرآیند Anellotech توانست در تاسیسات توسعه و آزمایش  TCat-8خود، بایو مس های غیر غذایی را به آروماتیک های بی تی ایکس (BTX aromatics) تبدیل کند.

این ترکیبات با پایه زیستی (biobased  compounds) از لحاظ شیمیایی با محصولات مشابه تولید شده بر پایه نفت (petroleum-based) یکسان هستند.

از ماه مارس سال ۲۰۱۸ میلادی، یعنی زمانی که شرکت Anellotech اعلام کرد که توانسته به طور موفقیت آمیز یک مجتمع پایلوت را به طور آزمایشی برای دو هفته پیاپی راه اندازی کند؛ در مجموع بیش از هزار و ۲۰۰ ساعت کاری موفق ثبت شده است.

منبع

Summary
Review Date
Author Rating
51star1star1star1star1star

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است -
آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد -

صنایع پلاستیک و پلیمر | اخبار صنایع پلاستیک و پلیمر